Gym Time

Discussion in 'Off Topic' started by sebastian, Oct 10, 2016.

1. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Avand in vedere ca sunt destui pasionati de sala de forta, propun sa discutam aici antrenamente, exercitii, alimentatii, curiozitati, sa oferim sfaturi si sugestii, pareri, intrebari, poze...orice tine de sala de forta! Fiecare poate posta ce doreste!
    Invatam de la ceilalti si oferim ce stim deja!

Interested foreign players, feel free to join !!! You are welcome and we are waiting your replies! You can post everything you want about gym: workouts, meals, questions, pictures, suggestions..! Write in English so we can easily understand each other.

sala cstrike.jpg

2. Angel of Death

Angel of Death Head Game Master Moderator

Trophy Points:
    83
    EAT CLEAN and TRAIN DIRTY!!!!

SamcrO' and sebastian like this.
  3. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Haha :)) asa e! Spre exemplu, stiu din propria experienta, nu trebuie sa asculti pe altii care spun "cum este bine", sa faci ce fac ei, serii, repetari, superseturi.. Mi-am modificat din curiozitate antrenamentele si am ramas surprins de ce rezultate se pot obtine doar schimband ceva cat de mic...cat sa-ti surprinzi muschiul. Un exemplu care imi vine acum in minte este exercitiul Alternate Incline Dumbbell Curl ( http://www.bodybuilding.com/exercises/detail/view/name/alternate-incline-dumbbell-curl ) pe care l-am modificat putin si nu faceam alternate, ci cu ambele brate in acelasi timp. Prima modificare a fost greutatea cu care faceam...am reusit sa fac doar cu greutatea cu care faceam a doua serie la alternate ..am facut si repetari mai putine...si rezultatul a fost - un biceps cum nu mai avusesem pana atunci de mare, chiar daca am scazut greutatea!..probabil muschiul a fost facut K.O. :)) Si nu s-a intamplat asta doar prima oara cand am facut exercitiul ;) Acum mi se pare ceva normal si foarte benefic sa faci modificari fata de exercitiile si seriile comune, pe care le fac toti, pe care le sugereaza toti.. Sa incerci mereu alte unghiuri, alte combinatii de exercitii, aparate, sa iesi din tipare...si atat timp cat esti concentrat si executi corect, muschiul va creste, chiar daca faci un exercitiu pe care nu l-a vazut nimeni in sala respectiva! Cui ii pasa?! ;) :D
    Astept comentarii :D orice!

4. madyx

madyx Senior Member

Trophy Points:
    28
    Daca crezi in Dumnezeu vei ajunge unde ti-ai propus! Amin.

sebastian likes this.
  5. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    OOkaay... Am mentionat "orice" .. :D Deci e bine primit comentariul.. Si totusi pot remarca ca ai spus "vei ajunge unde ti-ai propus".. Bine punctat! ;) Daca ai un obiectiv de urmarit, un program facut, ajuta enorm. De multe ori nu stii ce sa faci si pierzi timpul cu maruntisuri, iar apoi t-nintrebi "cum a trecut timpul?", dar nu stii sa-ti raspunzi pentru ca nu ai facut nimic insemnat, ci l-ai pierdut, de fapt.. Si la sala e nevoie sa-ti propui...orice! Ai libertatea de a-ti propune orice! Doar sa o faci :) cel putin asta e parerea mea (si din nou va invit la comentarii, pareri proprii!). Imi propun sa fac un anumit exercitiu, imi propun sa fac un anumit numar de repetari - sau mai bine, imi propun sa ma opresc din repetari doar atunci cand simt ca arde si pur si simplu nu mai pot sa tin gantera in mana, spre exemplu...sau un mai bun exemplu aici sunt exercitiile la abdomen! Acolo, personal, fac pana nu mai pot ridica picioarele sau pana stiu ca ma voi resimti atunci cand ma voi opri si voi sti ca merita fiecare intarziere a opririi repetarilor! Si fiecare secunda de impingere a limitelor mai departe sunt vizibile...iar rezultatele te motiveaza! Te motiveaza ca data viitoare sa faci mai bine, cu greutate mai mare, exercitii mai grele, combinatii mai complicate care sa-ti surprinda muschiul lucrat, dar sa te surprinda si rezultatele obitnute!.. Starea oferita deci prin simpla..propunere a ceva, merita avuta cat mai des! Pe langa faptul ca te simti bine la sala..si in viata de zi cu zi te simti mai bine, mai stapan pe tine si mai motivat, devii mai pozitiv. Modul de antrenament poate avea rasfrangeri in afara salii foarte usor, prin organizarea timplui, planificari, propuneri de obiective...iti cresti eficienta deci nu doar in sala! (si mai poate continua...dar nu vreau sa vorbesc singur..)
    Asadar, madyx, uite ca, fara sa vrei probabil, ai deschis un subiect de discutie :) si nu cred ca nu ai nimic de spus mai departe! ;) sari cu opinii, argumente, comentarii..
    De altfel, cred ca oricine poate gasi ceva de spus!!! :)
    P.S. Adaug si o poza ca sa intareasca meritul faptului ca-ti propui!

stop when it s done.jpg

6. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Nu am mai comentat si acel mic cuvant de la inceput..."crezi" ! Bineinteles ca poate fi considerat ca o piatra de temelie..si odata ce crezi, deja esti mult mai motivat, iar motivatia duce la rezultate mult mai bune ;) Credinta este importanta si atunci cand ne propunem ceva, insa nu reusim sa atingem acel ceva.. Nu am reusit acum, putem data viitoare! Nu e un capat .. Doar sa crezi in tine, sa crezi ca data viitoare "vei da" mai mult si vei reusi!..iti vei dovedi tie astfel ca poti, vei capata motivatie!
    Aici ma opresc, pentru ca e tarziu si iar nu dorm destul... :| dar totusi :D adaug o poza in ton cu...nu renunta, ci crede!
    P.S. - madyx, ti-ai depasit performantele...ai zis si tu 2 vorbe si uite ce-a iesit :D

believe lazar.jpg

7. Korado

Korado Active Member

Trophy Points:
    18
    Sa vedem poze cum aratati la sala.

8. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Accept, dar cu o conditie.. Upload-eaza un video in care fac un exercitiu! De exemplu, flotari, tractiuni, abdomene...orice, dar sa faci pana la epuizare, cate poti. De acord? (si din pacate nu am poze la sala, dar voi posta ce am ;) cred ca vor fi concludente!)

9. Korado

Korado Active Member

Trophy Points:
    18
    O sa-ti fac upload cand o sa ma duc la o ferma.

10. Gix

Gix Innovate, Don't Imitate Founder

Trophy Points:
    113
    @sebastian, la orice poza de-a lui Angelov asa adaugi si #steroizi pentru ca ala numai natural nu este. Vezi cazul in care a avut operatie si a lipsit luni bune de la antrenament si culmea nu a pierdut nici masa, 6packul era la locul lui, etc, rupe steroizii in doua asa ca motourile lui sunt cam de rahat pentru un natty.

11. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Nu mai pune cu @ pui degeaba :)) si da, iti dau dreptate legat de el...insa mi se pare foarte ..bine proportionat, nu e genul ala mare, urias..ci cat de cat se pastreaza la anumite dimensiuni, nu zic ca nu a devenit destul de mare...insa mie imi place :) cel putin acele cuvinte, fraze motivationale! Sunt foarte..bine gandite, intelepte.. O fi el plin de toate, orice...deja din asta traieste, asta e viata lui, din asta face bani, treaba lui, nu mi pasa. Apreciez cuvintele intelepte :) sunt motivante.. Nu pot sa zic ca ma atrage sa am un corp in genul ala ..pe langa faptul ca e extrem de greu de obitnut si ca e nevoie sa bagi in tine tot felul, mi se pare mult prea mare ..dar pentru el e ok, are nevoie .. Eu pozele le pun pentru mesaje.. :) si ca se mai potrivesc cu ce spun :D daca el pune o poza pentru a se promova, asta e...dar nu asta vreau sa scot in evidenta :) oricum...te pot motiva altfel acele cuvinte langa o poza cu cineva care arata atat de...perfect, definit ..nu zic ca e un model de urmat ca si corp, repet ca mi se pare mult prea mult, exagerat.. Insa daca ma gandesc la altii...majoritatea sunt "urat" construiti..bine, conteaza corpul, genetica...pe el presupun ca l ajuta mult. De ex: Simeon Panda, Ulisses Jr...arata si aia bine, dar comparati cu Lazar ..dupa mine, sunt mult sub acea "perfectiune" a lui.. Hai sa l consider hm...apogeul steroizilor :)) in sensul proportionarii.. Eu incerc sa trec cu vederea tot ce ia, pentru ca nu mi pasa, nu vreau sa l urmez sa ajung asa, nu s gelos, critic, ci nepasator! :))) deci..e acolo, un corp pompat, dar motto urile imi plac :) - am incercat sa explic ca sunt de acord cu tine, dar nu l critic asa :)) dintre toti astia cunoscuti, el arata cel mai ok...parca i facut pentru asta :)) Uite inca unu cu care l aseman putin :) tot asa..indiferent la ce ar putea lua si altele, Scott Adkins.
    P.S. Imi place cum poti viziona pozele astea! :D frumos ;)
    [​IMG] yuri boyka motivation.jpg Scott adkins boyka yuri.jpg yuri-boyka_243427.jpg
    download.jpg

12. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Esti slab...ma dezamagesti.. Bine ca "cersesti" (o poza) fara sa spui "o poveste" (un mic video) :)) :p

13. Angel of Death

Angel of Death Head Game Master Moderator

Trophy Points:
    83
    pai si poze de la sala ,cum arati de fapt ....de cat timp mergi la sala ? cum stai in masa musculara ?! ai tot ce trebuie 6 pack ,umeri ,biceps ,triceps ?trapez ?picioare ? (ale mele sunt I I ) :)))) asa mai poti primi cate un sfat ....oricum niciodata sa nu asculti ce zice altul ,deoarece fiecare un organism diferit

14. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Daca fanii ma vor... :)))) Asta-s eu :D
    P.S. La unele poze am modificat putin culoarea :) alb - negru, sau contrastul..nimic mai mult. Unele sunt mai vechi, altele mai noi..

aaaa.jpg c3.jpg Untitled13.jpg Untitled46.jpg WP_20161023_03_05_48_Pro.jpg WP_20161023_03_07_15_Pro.jpg fff.jpg

15. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Revin cu doua completari :)) Special pentru cunoscatori si mai ales pentru fanaticii mei fani! ))))) :D
    WP_20161111_16_27_51_Pro.jpg WP_20161111_16_28_00_Pro.jpg

16. $taicu

$taicu Game Master

Trophy Points:
    8
    bineee bai!

sebastian likes this.
  17. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
  18. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Off topic - Salut ...curiosilor! Putina istorie: In anul 1999, Minh Le si Jess Cliffe au creat... ?!
    aa.jpg minh-le-1-800x438.jpg jess_cliffe.jpg maxresdefault.jpg of-alaughter-counter-strike-mario-inventor-inventor-dielaughter-gta-clash-5961802.png

19. BathroomsWar

BathroomsWar Active Member

Trophy Points:
    16
    Аппарат сварочный Кемпи инвертор аргонная сварка купить кемпи! Скорости движения конвейерных лент приемопередающего конвейера и зачистной машины должны быть согласованы с помощью вариаторов различных конструкций многоскоростных электродвигателей или за счет применения постоянного тока. Объем массы выдавливаемой из обмазочного цилиндра регулируется изменением количества масла подаваемого насосом высокого давления.Еще одна причина заключается в известной неопределенности и неоднозначности самого понятия компоновки станка. Это понятие часто ассоциируется с технологической схемой построения станка кинематической структурой несущей системой наконец просто с конструкцией станка. Между тем компоновка категория соответствующая определенной стадии эскизного проектирования следующей за разработкой технологической схемы и обоснованием технических характеристик. Она предшествует разработке конструкции узлов. сварочные инверторы kemppi minarc 150 Очистка поверхностей от грибка, плесени и других видов органических загрязнений.Родился в семье академика Евгения Оскаровича Патона( 1870— 1953 директора Института электросварки и Наталии Викторовны Патон( 1885— 1971 домохозяйки. Ток, подающийся на электрод, образует между поверхностью подлежащих свариванию изделий и металлом стержня дугу с высокой температурой. инвертор сварочный kemppi minarcmig evo 200 За счет этого стало возможным уменьшить габариты и вес агрегата, а также использовать его в местах с затруднительным доступом. service РТС- ДЗ с двухходовым нормально закрытым регулирующим органом( клапан открывается при повышении температуры). konniydon portal elitebags tyumen ves-adm #crosslink

20. BathroomsWar

BathroomsWar Active Member

Trophy Points:
    16
    Kemppi дилер аргонный сварочный аппарат кемпи цена... Предупреждающая световая сигнализация на центральной консоли срабатывающая при низком уровне масла в баке;Контроль сварных соединений в цеховых и лабораторных условиях ведут ксерорадиографическими установками типа КС и ЭРГА в монтажных и полевых условиях портативными переносными установками ПКР- 1( рис. 77). сварочные аппарат kemppi minarc 150 Для ручной дуговой сварки( ММА). для аргоннодуговой сварки( TIG). Тип питания инвертор. Сварочный ток постоянный. Минимальный диаметр электрода 1. 6 мм. для полуавтоматической сварки( MIG- MAG). Минимальный сварочный ток 5 А. С держателем электродов. С форсированием силы дуги( arc- force). Максимальный диаметр электрода 4. 0 мм. С зажимом заземления. С защитой от перепадов напряжения. Максимальный сварочный ток 180 А. С воздушным охлаждением. С поджигом дуги в начале сварки повышенным током( hot start). С антиприлипанием( anti- stick). Продолжительность включения 35%. Толщина металла max 5. 0. Источники питания 220V. Потребляемая мощность 5. 5 кВт. С длиной: 69. 0 см. С высотой: 36. 0 см. С шириной: 28. 0 см. С весом: 22. 0 кг.Это новые, построенные на базе современного оборудования, аппараты, способные работать на достижение максимального качества с минимальным потреблением. Сварочный аппарат это один из агрегатов без которых не обойтись. Приобрести его можно в магазинах информация о которых размещена в нашей справочной системе. Адреса на карте режимы работы телефоны для связи ссылки на страницы в Интернете в соответствующей рубрике Вы найдёте эти и другие сведения по теме. А ещё узнаете как выбирать сварочный аппарат сможете познакомиться с разновидностями прибора прочитать отзывы или оставить своё мнение о той или иной модели. minarc 150 паспорт При сварке деталей характеризующихся средней а также большой толщиной необходим предварительный прогрев соединяемых деталей для чего можно использовать газовую горелку. Когда требуется заварить детали значительной толщины выполняется локальный прогрев места будущего соединения. Использование предварительного прогрева деталей( от 250 до 4000 зависит от толщины металла а также медленного охлаждения позволяет эффективно проплавить металл даже при сварке на небольших токах минимизировать риск появления кристаллизационных трещин и деформации готовой конструкции. pmd-samara Отказом датчиков вращения колес; неисправностью гидравлического блока клапанов; повреждением проводки. paterton peaksports zheleznovodsk proximainform kemoko Сварочный полуавтомат Kemppi kempact