Filmari personale pe motocicleta (transalpina si alte trasee)

Discussion in 'Media' started by Gix, Nov 2, 2016.

1. Gix

Gix Innovate, Don't Imitate Founder

Trophy Points:
    113
    Pentru bikeri si fani de motociclete. Am gasit cateva dintre videourile filmate vara asta si m-am apucat sa le tai si sa le editez pentru ca sunt prea mari si au cateva ore lungime, iar acesta este facut pe Transalpina. Am sa mai urc videouri probabil din Grecia, Italia sau Elvetia unde am dat peste drumuri si peisaje superbe, inca ramane sa ma decid in functie de timpul pe care il am la dispozitie si cheful de randare.

Titlurile de pe youtube le voi pune in engleza pentru ca am facut share la videouri pe niste siteuri de motociclism pe care activez eu.

Am filmat de pe un Suzuki GSR 600, inchiriat (nu avea scut de vant deci a fost cam aiurea avand in vedere ca am condus cam 4 ore)
    Spor la vizionat!

Angel of Death and SamcrO' like this.
  2. Gix

Trophy Points:
    113
    Acesta este un video ceva mai vechi, filmat in preajma sarbatorilor in Roma, Italia. Randarea si procesarea youtubeului s-au cam batut cap in cap la editare, dar ideea e sa vedeti ce se intampla pe acolo.

PS: Presupun ca toata lumea crede in mos craciun, nu?

Angel of Death likes this.
  3. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Ma bucur pentru ca ai postat! :) La primul video, la cel putin jumatate din el m-am uitat nemiscat cu gura cascata :)) e foarte frumos ;) peisajele s faine, vremea buna, ti ai permis si o inimioara, parca, nu? :))
    In al doilea, cred ca a fost un moment foarte placut :) arata extrem de bine ;) bine ca nu a scapat stick-ul...cred ca i-a amortit si mana.. :))) si momentul cand cineva vine din spate si face semnul OK la camera :D de asemenea, tare! Cel care face cu mana si zambeste la maimutoiu din spate ) ..multa lume :D .. M am cam oprit din mancat si am urmarit filmuletele... :) arata grozav.. Felicitari! ..observ ca sunt destui care casca gura la minionul din spate )) a facut valuri... Multi care fac cu mana la camera :) Mai astept filmulete ;)

4. Gix

Trophy Points:
    113
    Primul lucru pe care l-am facut a fost sa iti numar smileurile din post si am ajuns la 12 :D haha
    Intr-adevar, nimic nu se compara cu o asemenea calatorie si peisajele pe care ajungi sa le vezi si da, partea cu inima din primul video (asta inseamna ca te-ai uitat la tot videoul, bv) este o dedicatie.

Cat despre al 2-lea video, tine cont ca am editat videourile pentru ca sunt de ore intregi deci nu a tinut stickul in mana tot timpu, am facut pauze amandoi si in plus ea are experienta la filmat avand in vedere ca ia mereu camera cand merge cu mine ca pasager. Ghiozdanul ei cu minionul a facut furori nu doar la meetup-ul asta dar si altele de prin Romania si Grecia si un lucru foarte amuzant este atunci cand ne apucam sa vizionam inregistrarile si vedem reactiile oamenilor pe camera .

sebastian likes this.
  5. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Odata ce prin scris nu te poti exprima la fel ca prin viu grai, pierzandu-se tonalitatea, entuziasmul etc., emoticoanele te ajuta oarecum sa te exprimi mai bine :D (Desi mi se pare extrem de exagerata ideea de a inlocui scrisul cu emoticoane, am citit cateva postari legat de asta).
    Asa e, reactiile sunt foarte faine ;) imi amintesc parca si doi copii intr-o masina care zambeau cand l-au vazut :) Si pe langa acea camera, parca am observat si la tine atasata de casca o camera, presupun ca la fel cum ai facut primul video postat.
    My account - abonat ;) voi fi "la curent" cu viitoarele filmulete :))
    4535.jpg

6. SamcrO'

SamcrO' Member

Trophy Points:
    3
    Cool!!

7. Angel of Death

Angel of Death Head Game Master Moderator

Trophy Points:
    83
    Frumos ,in plimul clip este superb, vremea a tinut cu tine :),intotdeaunda mi -am dorit sa am un motor cu capacitate mare ,eu sunt si acum innebunit dupa ele ,dar cu m-am acum cu familie imi este c-am frica de asa ceva , Oricum GG pentru video-uri

8. $taicu

$taicu Game Master

Trophy Points:
    8
    transfagarasan filmat din civicul meu

sebastian likes this.
  9. sebastian

sebastian Game Master

Trophy Points:
    28
    Frumos Staicule! Depasiri, viteza..bun sofer ;) Puteai sa vorbesti putin in video :D Gix nu avea posibilitatea asta ...

$taicu likes this.
  10. Gix

Trophy Points:
    113
    Nici eu, nici @$taicu nu facem vlogging :p

$taicu and sebastian like this.