Acceptat Cerere Unban

Discussion in 'Cereri Unban' started by Meserie, Jan 3, 2016.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Meserie

Meserie Member

Trophy Points:
    0
    Nume:
    Mese/Meserie
    Adresa IP:
    5.12.121.75
    Steam ID:
    STEAM_0:1:15005847
    Adminul care v-a banat:
    kiesza
    Descriere/Dovezi:
    Aveam si eu chef de un CS, dupa mai bine de N luni nejucate. Eram sigur ca nu resist mai mult de o harta.
    Multumesc adminului incepator, si mai mult decat atat justificarea lui - nu mi s-a facut nici un SS! Ban 10 ore direct.

Multumesc
    Meserie

Attached Files:

• cs.jpg
      cs.jpg
      File size:
      274.9 KB
      Views:
      4
  2. Angel of Death

Angel of Death Head Game Master Moderator

Trophy Points:
    83
    Ti a fost facut un demo , o sa vezi si dovada

3. kiesza

kiesza Senior Game Master Game Master

Trophy Points:
    18
    Salutare, uite si motivul pentru ban https://www.sendspace.com/file/sxoeml runda 3 ( cand esti langa perete "banana" te-ai uitat dubios prin perete spre rampa, dar am zis hai ca poate e "nimereala") apoi inainte de finalul acestui demmo ( runda 4) te uitai prin perete ( avand un adversar acolo ) cand erai casa (baraca) dintre baza ct si x (A) apoi l-ai luat pe Xtreme uitandu-te prin perete.

Last edited: Jan 4, 2016
    Panarama likes this.
  4. Meserie

Meserie Member

Trophy Points:
    0
    Salut,
    Am jucat CS inca de la vs 1.2, mai bine de 6 ani. Puteai totusi sa observi ca majoritatea miscarilor le fac pe walk, si nu ascult muzica in timp ce joc, urmaresc radarul mereu si trag din timp acolo unde aud miscare!
    Spun totusi ca te-ai pripit si puteai sa-mi faci foarte usor un SS decat sa dai cu presupusul. Iar anumite bursturi le faci in locuri cheie, chiar daca nu vezi pe nimeni acolo!
    Faza cu Xtreme si altele - Pune-ti casti si asculta te rog, se auzea de la o posta ca cineva era in baza la CT si impusca oameni AFK! Ca mergeam ca tinta in zona aia, era o pura nimereala!

5. kiesza

kiesza Senior Game Master Game Master

Trophy Points:
    18
    Foarte clar e pentru mine inainte de faza cu Xtreme, te-ai uitat, ai vazut ca sunt adversari acolo ai plecat! Recunosc am gresit ca nu ti-am facut poze, dar acest demmo e suficient pentru mine. Din cate vad banul de 10 ore ti-a expirat.

6. Gix

Gix Innovate, Don't Imitate Founder

Trophy Points:
    113
    Deci sa intelegi ca cineva care joaca cs de pe 1.2 e absolvit de a juca vreodata cu wall sau ca tu esti destul de vigilent sa urmaresti in permanenta radarul pe un server public cu 32 de jucatori. Pe deasupra, eu nu inteleg de ce trebuie sa vii cu o atitudine de rahat atunci cand faci o cerere de unban. Iti era greu sa completezi acel formular fara comentariile inutile si sa descrii doar ce s-a intamplat? Te-ai gandit pentru un moment ca omul ti-a facut demo pentru ca in ziua de azi exista tot felul de coduri gen anti-ss si alte cele? Greseala lui a fost ca trebuia sa iti faca si poze pe langa acel demo insa nu esti tu in masura sa ii atragi atentia cu privire la asta si cu siguranta nu cu atitudinea asta. Pe viitor ar fi bine sa tii cont de treburile astea altfel o sa te miri de ce o sa te trateze altii in acelasi mod.

Panarama likes this.
  7. Cuba

Cuba Administrator Supporter

Trophy Points:
    28
    Nu are nimic in afara de sunet.Banul a fost scos.

8. Meserie

Meserie Member

Trophy Points:
    0
    Ti-am completat cererea conform cerintelor. Si da, ai un admin incepator, daca motivele enumerate de el sunt motive de ban si mai ales acel demo, atunci lasati-va de joc!

9. .Rock.

.Rock. Active Member

Trophy Points:
    18
    Din moment ce banul a fost vad comentariile tale total inutile. Singurul motiv ar fi etalarea cunostintelor tale imense in materie de counter strike ,joc mai vechi de zece ani. Sau atragerea unor sanctiuni pentru adminul in cauza. Greselile sunt umane,important e ca pot fi reparate. Nu e cazul sa ne agitam pe forum pentru un ban,s-a rezolvat problema. Succes pe mai departe.

VRJ likes this.
  10. Meserie

Meserie Member

Trophy Points:
    0
    Sa recunosti nu e o rusine. Sa va luati apararea unul la altul e absurd! Niciunul nu a spus ca nu vede nimic suspect in demo.
    Sa ne vedem cu bine on-line!

Panarama likes this.
  11. Gix

Gix Innovate, Don't Imitate Founder

Trophy Points:
    113
    Eu ti-am facut observatie tie (@Meserie) pentru ca ai o atitudine de rahat ce probabil vine la pachet cu acel caracter pe care il ai, nimeni nu a luat apararea nimanui, din contra am zis clar ca s-a facut o greseala, la fel si colegii mei iar atentia i-am atras-o adminului in cauza pe teamspeak asa cum este corect si profesional. Modelul cererii de unban este tipizat caci in caz contrar sunt sigur ca nu l-ai fi urmat, insa tu ai omis esentialul si acela in care ma refeream la atitudinea de doi bani si nu la faptul ca ai completat cererea de unban cu detaliile necesare, dar replicile acide de pe langa aceste detalii au fost total inutile. Din gandirea ta eventual am putea sa ii umflam un ochi sau doi adminului in speta ca ti-a dat banul temporar la care poti oricum sa faci apel.

In orice caz mereu sunt bucuros sa vad jucatori care tine care s-au nascut experti si toti ceilalti sunt niste incepatori. Deasmenea iti recomand ochelari caci nu pari sa vezi raspunsurile altora si totodata sunt de parere ca ar trebui sa iti asculte toti sfatul si sa se lase de acest joc dupa un ban sau un raport gresit iar asa vor ramane doar disperatii ca tine care isi dau ragequit cand ii omoara vreun newbie in smg. Daca iti pun doua intrebari din jocul asta pentru care te agiti atat imi e teama ca o sa iti dau tema pe vacanta de vara asa ca tonul jos si apeleaza la bunul simt, in caz contrar poti oricand sa iti iei zborul.

• Loading...